Death Note

Ostatnio na rynku pojawiła się nowa manga przedstawiona jako adaptacja popularnego anime, „Death Note”. Jest to jedna z najbardziej znanych historii mangi i anime, a jej głównymi bohaterami są Light Yagami i L.

Fabuła w „Death Note” jest dość prosta – młody uczeń o imieniu Light Yagami odnajduje księgę śmierci, dzięki której może decydować o losach każdego, którego imię wpisze w księdze. Light postanawia użyć tego narzędzia do rozwiązania globalnych problemów, ale morderstwa doprowadzają go do obsesji na punkcie utworzenia idealnego świata.

Drugim głównym bohaterem jest L – tajemniczy detektyw wykonujący zebrany przez Lighta łańcuch zbrodni. Ma nad nim władzę i stara się powstrzymać go przed dalszymi zbrodniami. Nie jest to jednak tak proste, ponieważ proces powstrzymywania Boga śmierci okazuje się być skomplikowanym wyzwaniem dla obu.

„Death Note” może być ciekawym studium ludzkiego charakteru, które skupia się na temacie moralności, elementach psychologicznych i relacji społecznych. Dodatkowo fabuła ma również sporo efektownych scen akcji i dramatu. Jeśli jesteś fanem mangi lub samym anime, powinieneś spróbować tej nowej adaptacji „Death Note”!

Świat anime to świat, gdzie wszystko może się zdarzyć i stać się realne. Zdecydowanie jednym z najbardziej popularnych anime jest Death Note. Opowiada on o młodym geniuszu i uciekinierze Shina Ryuka oraz jego mocy pozwalającej mu wymierzać sprawiedliwość za pomocą umieszczania nazwisk osób, które chce ukarać, w specjalnie dodanej do tego celu książce. Fabuła ta posiada wystarczająco wielu wątków, aby sprzyjać głębszej analizie lub, po prostu, czystej przyjemności czerpanej ze sprawdzenia akcji osadzonej w realiach takich jak honor i poświęcenie.

Gra łapanka pomiędzy detektywem cursiem, a okrutnym Shina Ryukem, która składa się na sukces tego serialu, jest bezsprzecznie intrygująca. Sam fakt, że ten osobnik jest w stanie popełnić tyle zbrodni i czyni to bez skrupułów może szokować widza każdego dnia. Jest tyle aspektów dobrze wymyślonego scenariusza i animacji, że nie sposób je teraz opisać. Trzeba po prostu obejrzeć Death Note!

„Death Note”, czyli japońska seria anime, podobnie jak jej komiksowy pierwowzór, zyskała sobie miano arcydzieła gatunku. Wampiryczny wątek, ciekawa fabuła i wizualizacja tego tytułu sprawiły, że stał się on globalnym szturmem. Produkcja opowiada historię Lighta Yagamiego, geniusza dotkniętego pychą, który posiadł moc dzięki tajemniczemu notesowi śmierci. Z pomocą swego mrocznego artefaktu stara się ustanowić utopijną wizję świata oczyszczonego z niesprawiedliwości i przestępstw. Powstało wiele adaptacji tego tytułu na różne formaty i jest on doskonałym przykładem na to, jak edukująca może być nowoczesna popkultura. Niebanalna historia i realistyczne postacie sprawiają, że „Death Note” warto poznać bliżej.

Na początku będzie trochę historii na temat Death Note. Death Note to japońska seria manga, która jest adaptacją animowanego serialu telewizyjnego, produkcji filmowej i kilku gier zręcznościowych. Fabuła skupia się na Light Yagamim – głównej postaci, która otrzymuje notes śmierci. Ten notes daje jej możliwość wymierzenia sprawiedliwości każdemu, kogo nazwie z listy.

Po ogromnym sukcesie mangi i anime ekranizacja filmowa czekana z niecierpliwością przez fanów, a obsłada produkcji miała trudne zadanie stworzenia kinowej wersji tego hitu. Reżyser Adam Wingard w końcu opracował i stworzył pomysł, aby odnaleźć mechaniczny sposób na Netflixową wersję Death Note.

Opowieść widza wprowadzona hubiona ma tę samą podstawową fabułę jak manga originla – pewien uczeń szkoły średniej otrzymuje notes śmierci i od razu decyduje go użyć do zemsty na osobach okrutnych i nieuczciwych. Aktorzy są doskonale dobrani do swoich ról a subtelne warstwy egzystencjalnych pytań pozostaje w tle całego filmu.

Każdy fan mangi lub anime powinien po prostu obejrzeć film hełm online poprzez Netflix lub inne serwisy streamingowe – na pewno się nie zawiedziecie! Być może Netflixowa wersja nie jest tak dobra jak oryginał, ale warto jest obejrzeć i dać temu filmowi drugą szansę.

Related Post

Naruto Shippuuden

Naruto Shippuuden to jeden z najpopularniejszych seriali animowanych ostatnich lat. Jego głównym bohaterem jest tytułowy Naruto – mały ninja, który intensywnie trenuje by stać się najpotężniejszym ninja w swojej wiosce.

Black Lagoon – mniej znane anime

Black Lagoon to mniej znane anime wśród mas, które jest popularne wśród tych, którzy preferują trudniejsze i mroczniejsze tytuły. Głównymi bohaterami tego serialu są Revy, Dutch i Benny – trzy

Dragon Ball

Dragon Ball to jedna z najpopularniejszych serii manga i anime. Serial opowiada historię młodego bohatera imieniem Son Goku, który szuka złotych kulek zwanych Dragon Balls, które mogą spełnić marzenia każdego.