Death Note

Death Note, seria anime i manga napisana przez Tsugumi Ohbę i Takeshi Obatę, opowiada o uczniu szkoły średniej, który znajduje notatnik, za pomocą którego może zabijać ludzi, zapisując w nim ich imiona.

W tym odcinku Death Note przedstawiane jest życie Shinigami, a także dwóch członków Shinshuu, Asuma i Kisei.

W tym odcinku dowiadujemy się o życiu Shinigami z perspektywy Asumy i Kiseia. Obaj mężczyźni prowadzą spokojne życie w nieznanym obszarze na Ziemi, z niewielką interakcją z ludźmi. Pracują w małej restauracji, gdzie spotykają Misę Amane, kobietę, która po śmierci zmienia się w Shinigami.

Seria anime/mangi Death Note opowiada historię Light Yagami, który znajduje notatnik, który pozwala mu zabić każdego, wpisując w nim swoje imię. Po tym, jak wykończy większość swoich możliwych celów, zostaje złapany przez policję i zmuszony do wyznania swoich zbrodni przed egzekucją

Death Note ma skomplikowaną fabułę, ale można go podsumować jako nadprzyrodzony policyjny dramat. Podąża za uczniem liceum o imieniu Light Yagami, który odkrywa notatnik, który może zabić każdego, kogo imię jest w nim zapisane. Postanawia wykorzystać go do swoich osobistych celów, co prowadzi go na niebezpieczną ścieżkę korupcji i morderstwa.

Death Note to jedno z tych anime, które pozostało z fanami na całym świecie. Został zaadaptowany do filmów, mangi i gier wideo. Istnieje wiele różnych teorii na temat tego, dlaczego Death Note stał się tak popularną serią, a niektórzy twierdzą, że jest to spowodowane kontrowersyjnymi tematami dotyczącymi dobra kontra zła i sprawiedliwości kontra bezprawia.

Emisja Death Note w telewizji

Bohater Death Note pada martwy dzień po wpisaniu swojego imienia w Death Note. Kiedy się budzi, dowiaduje się, że jego imienia już tam nie ma. I to nie tylko on; wszyscy wokół niego też padli martwi. To anime opowiada o tym, jak ten bohater wyrusza na poszukiwanie, kto zabił ich wszystkich i dlaczego.

Death Note to anime, które wyemitowano w japońskiej telewizji w 2006 roku. Miało ogromny wpływ dzięki wprowadzeniu Light, głównego bohatera, który używa notatnika do zabijania ludzi, zapisując w nim ich imiona i patrząc, jak umierają, rzucając trupem- jeden po drugim. Program zakończył się znalezieniem sprawcy masowego ludobójstwa i przezwyciężeniem własnej mocy notatek śmierci.

Death Note opowiada historię Lighta Yagamiego, nastolatki z liceum, który odkrywa nadprzyrodzony notatnik, który daje mu moc zabicia każdego, kogo imię napisze. Następnie postanawia wykorzystać notatnik jako broń masowego rażenia i rządzić światem, eksterminując przestępców i tych, którzy mu się sprzeciwiają.

To anime stało się tak popularne, że ma nawet amerykański remake na Netflix. Jest to nie tylko jeden z najlepiej sprzedających się seriali manga, ale także wiele zachodnich programów telewizyjnych i filmów zostało zaadaptowanych z tej serii anime.

Death Note to japońska manga autorstwa Tsugumi Ohby i Takeshi Obaty. Manga została później zaadaptowana do serii anime składającej się z 37 odcinków, które były emitowane w latach 2005-2006.

Death Note to nadprzyrodzona historia detektywistyczna, która opowiada o Light Yagami, uczniu liceum, który odkrywa notatnik Shinigami upuszczony przez boga śmierci Ryuka. Za pomocą notatnika staje się „egzekutorem” zdolnym zabić każdego, kogo nazwisko zapisze na jego kartach.

Anime miało swoją premierę w japońskiej sieci telewizji satelitarnej WOWOW 3 października 2005 roku z 37 odcinkami wyemitowanymi do 30 września 2006 roku.

Transmisja Death Note przyciągnęła międzynarodową uwagę ze względu na swoją wyjątkowość w opowiadaniu historii i egzekucji w mediach.

Related Post

Dragon Ball

Dragon Ball to japońska manga, stworzona przez Akirę Toriyamę w 1984 roku. Opowiada historię Son Goku, chłopca z małpim ogonem, który wyrusza na poszukiwanie smoczych kul, które spełnią każde życzenie.

Naruto Shippuuden

Seria anime i manga Naruto Shippuuden to popularna seria shonen, która została opublikowana w wielu krajach. Stworzył ją Masashi Kishimoto, który napisał także serię mang. Fabuła opowiada o Naruto Uzumakim,

Black Lagoon – mniej znane anime

Black Lagoon to japońska seria manga i anime napisana i zilustrowana przez Rei Hiroe. Opowiada historię grupy przestępców, którzy walczą o przetrwanie na surowym dnie oceanu. Black Lagoon ma mniej